+90 (212) 321 09 00

Hakkımızda

Laboratuvarlar Grubumuz, Biruni Laboratuvarı’nın 1983 yılında hizmete başlamasıyla kuruldu. Grubumuzda yer alan Çevre Laboratuvarı 1989 yılında hizmete başlamıştır. Gıda analiz hizmetinin yanında su, atık su, toprak, yem, ilaç, kozmetik ve her türlü endüstriyel analiz hizmeti veren laboratuvarımız 1991 yılında TSE Laboratuvar Yeterlik Belgesi almıştır.

Çevre Gıda Laboratuvarı 2002 yılında T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Gıda Analizlerinde yetkilendirilen ilk başvuru sahibi kuruluştur. 2005 yılında Türkiye’deki gıda laboratuvarları arasında ilk uluslararası ISO 17025 Akreditasyon Belgesi’ni DAR-DAP kurumundan almıştır.

Atık su ve çevre analizlerinde uzmanlaşan ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Çevre Endüstriyel Analiz Laboratuvarı’mız 2002 yılında kurulmuş ve 2005 yılında Çevre Analizleri konusunda DAR-DAP’dan ISO 17025 Laboratuvar Akreditasyon belgesi verilmiştir.

Çevre Gıda ve Endüstriyel Analiz Laboratuvarlarımız Akreditasyon süreçlerine 2010 yılı itibariyle geniş kapsamlı olarak ulusal akreditasyon kurumumuz TÜRKAK ile devam etmektedirler.

İlk çalışmalarına 1983'te 15 kişi ile Mecidiyeköy’de başlayan Laboratuvarlar Grubumuz günümüzde 422 kişilik deneyimli ve uzman kadrosuyla hizmet sunmaya devam etmektedir.

Biruni Laboratuvarı 1996 yılında Türkiye’de ilk ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesini alan Tıbbı Analiz Laboratuvarı’dır.

2002 yılında kurulan Centro Laboratuvarı, sağlık kuruluşlarına hizmet sunan bir merkez laboratuvardır. 2007 yılında ISO 15189 Tıbbi Laboratuvar Akreditasyonu’nu almıştır ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesine sahiptir.

Biruni, Çevre, Centro Laboratuvarlar Grubumuz, toplum bireylerinin sağlıkta, hastalıkta, sağlığının korunmasında, gıda ve suyunun güvenliğinde çok geniş kapsamlı hizmet sunan bir yapıdır. Hizmet kalitemiz Uluslararası Akreditasyon ve Kalite Yönetim Sistem belgeleri ve her yıl düzenli olarak katıldığımız Uluslararası Yeterlik Test Programları ile kanıtlanmaktadır.

Sağlıklı, mutlu ve başarılı çalışmalar dileriz.

Dr. Ömer Güzel

Yönetim Kurulu Başkanı

Çevre Gıda Analiz Laboratuvarı Çevre Endüstriyel Analiz Laboratuvarı Biruni Laboratuvarı Centro Laboratuvarı