+90 (212) 321 09 00

Hakkımızda

Laboratuvarlar Grubumuz, Biruni Laboratuvarı’nın hizmet sunmaya başladığı 1983 yılında kuruldu. Grubumuz dahilinde Gıda ve Çevre analizleri alanında hizmet sunan Çevre Laboratuvarı ise 1989 yılında hizmete başladı. Gıda, su, atık su, toprak, yem, ilaç, kozmetik, hava kalitesi, ISG alanlarında endüstriyel analiz hizmeti veren laboratuvarımız 1991 yılında TSE Laboratuvar Yeterlik Belgesi’ni aldı.

Çevre Gıda Laboratuvarı’mız 2002 yılında Tarım Bakanlığı tarafından gıda analizlerinde yetkilendirilen ilk başvuru sahibi kuruluş oldu. Laboratuvarımız 2005 yılında Türkiye’de gıda laboratuvarları arasında uluslararası ISO 17025 Akreditasyon Belgesi’ni Alman Akreditasyon Kurumu DAR-DAP’tan alan ilk kuruluş oldu.

Atık su ve Çevre analizlerinde uzmanlaşan ve Çevre Bakanlığı tarafından 2002 yılında yetkilendirilen Çevre Endüstriyel Analiz Laboratuvarı’mız ise 2005 yılında çevre analizleri konusunda ISO 17025 Akreditasyon Belgesi’ni Alman Akreditasyon Kurumu DAR-DAP’tan aldı.

Çevre Gıda ve Endüstriyel Analiz Laboratuvarlarımız akreditasyon süreçlerine 2010 yılı itibariyle geniş kapsamlı olarak ulusal akreditasyon kurumumuz TÜRKAK ile devam etmektedirler.

İlk çalışmalarına 1983 yılında 15 kişi ile Mecidiyeköy’de başlayan laboratuvarlar grubumuz günümüzde 458 kişilik deneyimli ve uzman kadrosuyla hizmet sunmaya devam etmektedir.

Biruni Laboratuvarı, 1996 yılında Türkiye’de ilk ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni alan sağlık kuruluşu / Tıbbi Analiz Laboratuvarı olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. 2002 yılında kurulan Centro Laboratuvarı, sağlık kuruluşlarına hizmet sunan merkez laboratuvarımız, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi’ne sahiptir. 2007 yılında ise ISO 15189 Tıbbi Laboratuvar Akreditasyon Belgesi’ni almıştır. Biruni Genetik Tanı Merkezi’miz 2018 yılında ISO 15189 Tıbbi Laboratuvar Akreditasyon Belgesi’ni almıştır.

2019 yılında Çevre Laboratuvarlar Grubu olarak hizmet alanımızı ulusal düzeyden uluslararası düzeye çıkardık. EMEA bölgesi, körfez ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlere çeşitli alanlarda hizmet sunmaya başladık.

Laboratuvarlar Grubumuz, Biruni, Çevre, Centro Laboratuvarları ve Genetik Tanı Merkezi ile toplum bireylerinin her şartta sağlığının korunmasını amaçlayan; hava, su ve gıda güvenliği üzerine geniş kapsamlı hizmet sunan bir yapıdır. Hizmet Kalitemiz, Uluslararası Akreditasyon ve Kalite Yönetim Sistem belgeleri ile ve her yıl düzenli olarak katıldığımız Uluslararası Yeterlik Test Programları ile kontrol edilmekte, en üst seviyede tutulmaktadır.

Sağlıklı, mutlu ve başarılı yeni bir yıl dileriz.

Dr. Ömer Güzel

Yönetim Kurulu Başkanı

Çevre Gıda Analiz Laboratuvarı Çevre Endüstriyel Analiz Laboratuvarı Biruni Laboratuvarı Biruni Genetik Centro Laboratuvarı