+90 (212) 321 09 00

Günümüzde yurt içinde ve yurt dışında gıda alıp satan tedarikçiler ve Müslüman müşteriler, satın aldıkları, tükettikleri gıdanın helal olup olmadığını bilmek istemektedir ve satın alırken helal sertifikası olan ürünleri tercih etmektedir.

Günümüzde, standartlar uluslararası ticaretin ortak dili haline gelmiştir. Uluslararası pazarlarda rekabet edebilmenin yolu standartlara uygun ürün üretiminden geçmektedir. Yeryüzü kaynaklarının optimum değerlendirmesi için standardizasyon; insanlık için bir lüks değil, mutlak bir gerekliliktir. Uluslararası pazarda Helal belgesinin önemi,  son zamanlarda önemli ölçüde artmıştır. Helal belgesi alan firmalar, ürünlerini küresel gıda piyasasına sunma olasılığı bulabilmekte ve rekabet gücünü yükseltmektedir. Helal sertifikası üreticilere kamu kurumları ve özel sektördeki çalışma alanlarında prestijli bir çalışma önceliği sunmaktadır.

Helal gıda standardının ve helal gıda sertifikasının amacı; ülkemizde ve dünyadaki tüm gıda üreticilerinin besleyici, sağlıklı, hijyenik ve İslami değerlere uygun gıdalar üreterek; insanlara, hayvanlara ve çevreye zarar vermesini önlemektir.